Неділя, 20.06.2021, 23:28
Методичний кабінет Згурівського НВК
zgurivkanvk@gmail.com, nvkzgurivka@gmail.com 

Головна | Реєстрація | Вхід |Сайт НВК|Досягнення учнів|Музей|Географія материків|Цікава географія|Фотоальбоми| f | Вітаю Вас Гість |  
Меню сайту
Професійний ріст
Методика- практика
Педагогіка співпра
Атестація
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Її нелегке щастя

Народилася Людина… Яке диво! Світ навколо такий великий, такий дивовижний, такий загадковий… Таємниця життя завжди хвилювала вчених, письменників, художників і пересічних людей. Появі кожного з нас передувало існування мільйонів людей. Кожен із них залишив своєю діяльністю слід на нашій планеті. Він міг зробити багато або мало, краще або гірше. Проте, усе, що зроблене кожним, неповторне. Ще стародавні індійці  вважали так: ‘Коли ти з’явився у світі, ти плакав, а всі навколо раділи. Зроби так, щоб, коли ти будеш залишати цей світ, усі навколо плакали, а ти посміхався’. У цьому вони вбачали сенс життя.

 Апьонкіна Віра Іванівна народилася в сонячному Туркменистані, у сім’ї чесних і працелюбних батьків Івана та Раї Деніскіних. Їх дружну сім’ю п’ять разів відвідував лелека і подарував п’ять красунь-донечок. Четвертою народилася Віра, а нині - Апьонкіна Віра Іванівна, творчий учитель математики Згурівської гімназії з молодою і завжди розкриленою душею, справжній віртуоз у царині математики, мама двох прекрасних синів, елегантна і красива, економна і практична, звична до всіляких життєвих труднощів.  Рано залишилася вдовою з двома маленькими дітьми на руках. Ця Людина, ця Вчителька з великої літери завжди підставляла їм своє крило. Материнська турбота розпалила в душі Віри Іванівни жагу життя: горіти, а не тліти,  гнати геть нудьгу працею, сіру буденщину святом народження  нового дня, дріб’язковість потребою справ в ім’я людини.

Після закінчення школи спочатку вступила на бухгалтерські курси. Працювала бухгалтером, ревізором. Відразу відчула, що в роботі цій творчості мало. Дитяча мрія – стати вчителем. Молодість, завзяття, горіння і постійне прагнення нового, природжена кмітливість, жадоба до знань приводять її до Ашхабадського педагогічного університету на математичний факультет. Після успішного (на ‘відмінно’) закінчення отримала направлення в Красноводськ учителем математики, а згодом стала заступником директора Красноводської середньої школи.

Але часто їй снилося поле з ромашками, верба в лузі, казкове царство все із білих, легких, пахучих вишневих пелюсток… Їй снилася Україна. І знову дорога… Стежина життя привела її в мальовничу Згурівку. Усі свої вміння і ідеї успішно реалізовувала в Згурівському ПТУ-24 викладачем математики, а згодом і заступником з навчальної роботи. Усе встигала, усе робила з радістю й бажанням. Така уже в неї вдача – віддаватися сповна справі, яку обрала. Тому і має почесне звання ‘учитель-методист’.

У 2002 році крила для нового польоту Вірі Іванівні дала щойно створена Згурівська гімназія. І тут мудра вчителька чудово керує процесом навчання учнів на уроках математики, уміло стимулює активність школярів, органічно поєднує диференціацію та індивідуальний підхід. Ніколи не принизить гідність учня, а, навпаки, виховує самоповагу, вселяє віру у власні сили. У такого творчого вчителя не можуть бути байдужими й учні. Вони всім цікавляться, докопуються до найменших подробиць, самі пробують творити. Віра Іванівна уміє знайти той ключик, що відкриває дитячі серця. 

Найкращою винагородою за благородну і почесну вчительську працю є результати навчальних досягнень її вихованців. Вони є щорічними переможцями районних та учасниками обласних олімпіад з математики. 2010-2011 навчальний рік став переможним не лише для гімназії і Віри Іванівни, а й для освітян усього району. Учень Віри Іванівни Кононенко Віталій став переможцем районного етапу олімпіади з математики і вперше в історії математичної освіти Згурівщини став переможцем обласного етапу олімпіади з математики.

Шляхи зростання… Немає тут просторих магістралей, второваних напрямів. На екзамен майстра треба йти довгі роки. І хочеться побажати Вірі Іванівні ще не одного року дивовижного відчуття причетності до найблагороднішої професії, тієї, що стала земною Долею.

 

Заступник директора з навчально-виховної роботи Згурівської гімназії В.О.Висовень

 

 

Методоб'єднання
Виховна робота
Накази
Новини
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © Згурівський НВК, 2014 р.
Створити безкоштовний сайт на uCoz