Понеділок, 21.06.2021, 01:01
Методичний кабінет Згурівського НВК
zgurivkanvk@gmail.com, nvkzgurivka@gmail.com 

Головна | Реєстрація | Вхід |Сайт НВК|Досягнення учнів|Музей|Географія материків|Цікава географія|Фотоальбоми| f | Вітаю Вас Гість |  
Меню сайту
Професійний ріст
Методика- практика
Педагогіка співпра
Атестація
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Дорога до школи, що пролягла через усе її життя

…Учитель – не посередник між світом і дітьми,

ні, він на боці дітей, він разом із ними і на чолі них!..

Його мета – не діти, як усі гадають, а світ,

який він поліпшує разом із дітьми…

Симон Соловейчик

Праця вчителя… Саме від нього залежить, що проросте з того маленького зернятка, яке він колись посіяв. Мабуть лише з роками починаєш розуміти і цінувати, яке велике щастя для людини зустріти в шкільні роки справжнього вчителя. Учителя з великої літери.

У Згурівському НВК «Гімназія – загальноосвітня школа І ступеня» працює такий Учитель – Чужа Віра Миколаївна. Важко уявити, скільки сил, праці, душі, терпіння вклала вчителька за 30 років (усі 30 років пропрацювала в одному закладі) в кожного зі своїх учнів, щоб вони виросли з маленьких дівчаток і хлопчиків в успішних, щасливих людей!.. ЇЇ ім»я відоме багатьом, адже не одному поколінню дітей нашого селища талановита вчителька дала путівку в життя. Особливо вражає той факт, що всі 30 років пропрацювала в одному закладі. Спочатку – це Згурівська восьмирічна школа (вихователь ГПД), а зараз – Згурівський НВК «Гімназія – загальноосвітня школа І ступеня» (директор цього закладу). 

Найкраща нагорода для вчителя – визнання учнів. Випускники з теплими і ніжними почуттями пишуть в Літописах шкільного життя: "Віро Миколаївно! Я дякую Вам за творчий підхід,  за активну життєву позицію…", "…поряд із Вами я почуваюся спокійніше, так як від Вас випромінюється тепло і добро…", "…Ви були першою людиною, яка розуміла нас і любила, незважаючи на наші витівки…", "…я Вам довіряла секрети не тільки свого шкільного життя, а й особистого…", "…Ви талановиті у вмінні передати свій досвід молодим!"

Учні всі різні, але без виключення – вдячні. І якщо ти заслужив, якщо сам ти - Людина, то кожен повертається до тебе кращою стороною. Чи не в цьому глибинна таємниця виховання? Усе змінюється в цьому світі – приходять нові технології, форми, життєві стилі, але цінності: добро, дружба, любов, краса, надія – вічні. Відкриваючи дітям світ, учителька навчила їх жити і бути Людьми в цьому світі.

Секрет її успіху в безмежній любові до людей. Вона все життя безкорисливо віддає себе іншим. Завжди вражає теплота її погляду, світло, яке випромінюють її добрі очі.

Мені випало за щастя освоювати премудрості вчительської професії поряд із Вірою Миколаївною вже 20 років. Наша школа була і є істинним храмом у освоєнні наук, дякуючи її невтомній багаторічній праці. Вона внесла в цей заклад доброту і тепло свого гарячого серця, об»єднала колектив однодумців. Щедрість її душі зігріває, сила духу – захоплює.

Вона схожа на зиму, бо вміє остуджувати гарячі голови, розв'язувати,  здавалось би, нерозв'язні конфлікти. Вона схожа на весну, бо наділена магічною здатністю вирощувати найпримхливіші квіти щирих дитячих усмішок навіть у холодну пору року. Вона схожа на літо, бо щедра, як літнє сонце, віддає свою енергію, часом не залишаючи собі ані крихти. Та найбільше вона схожа на осінь своїм золотом душі, щедрими плодами її праці й усвідомленням чесно виконаної роботи.

Отримуючи квіти в ювілейний день народження, знайте, що це оцінки "відмінно" за вашу благородну працю, за щиру дружбу, щедрість, золоту душу.

Нехай робота приносить задоволення, адже це Ви готуєте майбутнє України, Землі, Всесвіту. Нехай посмішки і радість дітей – нагорода за творчу працю – супроводжують Вас на життєвому шляху.

Я впевнена, що сьогоднішній день – це старт до нових рубежів, нових відкриттів і перемог.

У Дмитра Лихачова є такі слова: "Якщо жити лише для себе, своїми дрібними турботами про власне благополуччя, то від прожитого не залишиться і сліду. Якщо жити для інших, то інші збережуть те, чому ти служив, чому віддавав сили". Таким є життєвий вибір Віри Миколаївни.

Валентина Висовень, заступник директора з навчально-виховної роботи Згурівського НВК

 

Методоб'єднання
Виховна робота
Накази
Новини
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © Згурівський НВК, 2014 р.
Створити безкоштовний сайт на uCoz