Понеділок, 21.06.2021, 00:49
Методичний кабінет Згурівського НВК
zgurivkanvk@gmail.com, nvkzgurivka@gmail.com 

Головна | Реєстрація | Вхід |Сайт НВК|Досягнення учнів|Музей|Географія материків|Цікава географія|Фотоальбоми| f | Вітаю Вас Гість |  
Меню сайту
Професійний ріст
Методика- практика
Педагогіка співпра
Атестація
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Життя – не те, що прожив, а те, що зробив…

Значні зміни, що відбуваються сьогодні в суспільстві, ставлять нові завдання тим, хто має підготувати дітей до життя у двадцять першому столітті. Гуманістична спрямованість освіти нашої доби полягає в постановці мети – розвинути людину, її особистісні якості, адже розвиток людини визначає розвиток суспільства.

Загальновідомим є твердження, що виховати творчу особистість може талановитий наставник, який сам досягнув певних успіхів у творчій діяльності. У Згурівській гімназії саме Олександр Андрійович Макаревич захоплює учнів прагненням творити, учить бачити все, що їх оточує, по-своєму вчить передавати враження й бачення у власних творчих розробках; виховує стійкі якості індивіда, які в комплексі забезпечують творчий стиль його поведінки й діяльності, унікальність способів і результатів, а також готовність до творчих конструктивних перетворень у різних сферах життєдіяльності. Центром його уваги стала робота з обдарованими дітьми в гімназії.

Макаревич Олександр Андрійович працює вчителем географії та заступником директора з навчально-виховної роботи Згурівської гімназії з 2002 року. Має загальний педагогічний стаж – 30 років. Народився 24 березня 1957 року в селі Бугрин Гощанського району Рівненської області у точці з координатами 50° 32' 16" пн. широти і 26° 31' 38" сх. довготи, в долині річки Горинь із знаменитими фортецями та городищами. Перша згадка про село датується 1545 роком. Село Бугрин – колиска європейської і слов»янської культури. Природа і культура рідного краю у подальшому вплинула на вибір Олександром професії учителя географії.

Народився у родині вчителів-математиків Андрія Миколайовича та Марини Степанівни Макаревичів. Батьки виростили і виховали сина Сашу і доньку Ларису у добрі і любові, а діти успадкували найкращі риси батьків. Усе своє життя батьки присвятили навчанню і вихованню підростаючого покоління. Марина Степанівна за вагомий внесок у навчання і виховання дітей була нагороджена нагрудним знаком «А.С.Макаренко». Олександр продовжив святу справу батьків і віддав своє серце і розум дітям.

О.А.Макаревич відзначається вмінням планувати, організовувати та глибоко аналізувати навчально-методичну роботу гімназії, спрямовувати її на підвищення професіоналізму, педагогічної майстерності педагогічних працівників. Бере активну участь у розробці навчальних програм, посібників і методичних рекомендацій. Значну увагу приділяє впровадженню в навчально-виховний процес новітніх технологій та методик, підвищенню науково-педагогічного рівня вчителів гімназії району. На основі впровадження творчого підходу до кожної навчальної теми досягає високого рівня знань учнів. О.А.Макаревич — професіонал високого рівня, гарний психолог, завжди знаходить правильне рішення в найскладніших життєвих ситуаціях. Високий професіоналізм і мистецтво управління педагогічним і учнівським колективами дають можливість Олександру Андрійовичу протягом багатьох років забезпечувати високу якість навчання й виховання учнів.

Творчий, ініціативний, талановитий педагог. Має глибоку наукову та методичну підготовку, володіє багатим арсеналом педагогічних методів і прийомів, які використовує на уроках та в позакласній роботі. Творчо опрацьовує та урізноманітнює програмовий матеріал, доповнює його авторськими здобутками та знахідками, вміло створює на заняттях емоційне піднесення, стимулює учнів до пошуку, пробуджує радість від досягнутої мети. Постійно працює над удосконаленням нетрадиційних форм діяльності школярів на заняттях. Урокам Олександра Андрійовича властиві оптимальний темп, динамізм, логічна завершеність, різноманітність і неординарність форм, методів, високий науково-творчий рівень. Його вихованці мають міцні знання, практичні навички, є призерами обласних олімпіад та конкурсів-захистів. Педагог завжди вміє зробити урок не тільки цікавим, а й захоплюючим, перетворити його на годину приємного спілкування, хвилюючу мандрівку в світ Природи.

Любов до дітей, високий професіоналізм, глибокі знання з природничих наук, ерудиція - головні якості педагога. Олександр Андрійович – учитель-новатор, створив власну систему роботи. Велику увагу приділяє обдарованим дітям. Пробудити пізнавальний потенціал в учнях, бажання самостійно шукати істину - принцип, яким керується педагог у своїй роботі. Характерним у роботі вчителя є велика питома вага якісно організованої самостійної роботи учнів з підручником, атласами, контурними картами, енциклопедіями, документальними матеріалами та іншими сучасними джерелами інформації.

Уміло розкриває перед учнями таємниці та закони природи, водночас вчить мистецтва упорядковувати та логічно вибудовувати думки, прищеплює смак до дослідження. О.А.Макаревич педагог, якому притаманні висока вимогливість, непримиренність до байдужості в роботі, об’єктивність, повага та доброзичливе ставлення до колег, компетентність і професійна підготовка, вміння довести правоту аргументовано, здатність уважно вислухати співрозмовника, визнати власні помилки, взірець невичерпної енергії, великої сили волі, працелюбства, енергії і таланту.

Один із перших запровадив і впродовж багатьох років ділиться своїм досвідом з колегами щодо використання інноваційних технологій у навчально-виховному процесі закладів освіти. Особливо велику роль у цьому відіграє проведення ним практичних семінарів. Педагог має багатий досвід роботи з учнями - членами МАН України. Він створив посібник «Географічний атлас: Згурівщина», навчально-методичні комплекси з вивчення окремих тем, які включають використання підручника, карти, інформаційних комунікаційних засобів, тестових та різнорівневих завдань. Учителем також розроблено ряд мультимедійних уроків з предмета, видав методичний посібник «Використання комп»ютерів в управлінні окремими ланками навчально-виховного процесу».

       Високий рівень знань учнів з географії засвідчують призові місця на районних та обласних олімпіадах з основ наук. У 2005-2006 н.р. учень Олександра Андрійовича - призер ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, у 2006-2007 н.р. – 3 переможці ІІ етапу, у 2007-2008 н.р. – 4 переможці ІІ етапу, у 2008-2009 н.р. – 2 переможці ІІ етапу, у 2009-2010 н.р. – 3 переможці ІІ етапу, у 2010-2011 н.р. 

Щорічно учні Макаревича О. А беруть участь у конкурсі-захисті наукових робіт і виходять переможцями як районного, так і обласного рівнів. У 2004-2005 н.р., 2005-2006 н.р., 2007-2008 н.р. (секція «географічне краєзнавство»), у 2008-2009 н.р. (секція «прикладна математика») учні стали призерами ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.

       Олександр Андрійович є наставником для молодих учителів і носієм передового педагогічного досвіду для колег гімназії, району, області. Неодноразово досвідом своєї діяльності ділився на обласних семінарах, виступав з лекціями в КОІПОПК м. Біла Церква.        

Ніколи не зупиняється на досягнутому. Творчий підхід, постійний пошук нового - все це сприяє досягненню високих результатів у роботі. Безмежна відданість своїй справі, творчий пошук, щира любов до дітей - ключ до майстерності педагога. Має високу загальну культуру, особистим прикладом утверджує повагу до принципів загальнолюдської моралі, дотримується педагогічної етики.

Має державні нагороди та звання: значок «Відмінник народної освіти УРСР» (1991 р.), звання «старший учитель» (2000 р.),звання «учитель- методист» (2005 р.), Почесна Грамота МОН (1989 р.), Грамота обласного управління освіти (1989 р.), Подяка управління освіти і науки (2000 р., 2004 р., 2005 р., 2006 р., 2009 р.), Подяка районної державної адміністрації (2004-2009 р.р.) Багаторічну самовіддану працю вчителя нещодавно було відзначено ще однією високою нагородою - нагрудним знаком «Василь Сухомлинський».

 

 

 

Має велику дружну родину. Надійний чоловік, люблячий батько двох дітей, неперевершений дідусь трьох онуків.

То ж із роси й води Вам, шановний Олександре Андрійовичу! Святкового настрою, віку довгого, здоров»я доброго!

 

Заступник директора з навчально-виховної роботи Згурівської гімназії В.О.Висовень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Методоб'єднання
Виховна робота
Накази
Новини
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © Згурівський НВК, 2014 р.
Створити безкоштовний сайт на uCoz